Kształtowanie nawyków dobrych dla zębów

[:pl]Brunette woman showing her perfect teeth[:]

Wszyscy staramy się dbać o zęby i dziąsła po to, by zachować je w dobrym zdrowiu jak najdłużej. W dzisiejszych czasach liczy się nie tylko brak ubytków w uzębieniu ale także wygląd zębów. Marzeniem każdego człowieka jest olśniewająco biały uśmiech. Niestety nie wszystkie zęby są z natury białe. Co możemy zrobić by zachwycać pięknym uśmiechem bez wysiłku?

Właściwa higiena jamy ustnej to jeden z ważnych elementów zdrowego trybu życia. Oczywistą podstawą pielęgnacji jest bez wątpienia dokładne szczotkowanie zębów. Zabieg należy wykonywać nie krócej niż dwie minuty, po to by mieć pewność, że zęby zostały bardzo dokładnie oczyszczone z resztek pokarmu. Bakterie w jamie ustnej rozwijają się zazwyczaj z osadu nazębnego, dlatego jego usunięcie jest tak istotne. Warto wyczyścić także język, ponieważ zbierający się na nim nalot może być przyczyną nieświeżego oddechu. Osoby o bardzo wrażliwych dziąsłach powinny sięgać po szczoteczki wykonane z miękkiego włosia. Zdaniem dentystów ważne jest też czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Te trudno dostępne miejsca są bardzo często siedliskiem bakterii odpowiedzialnych za rozwój próchnicy oraz innych chorób zębów i dziąseł. Zwieńczeniem standardowej pielęgnacji zębów powinno być przepłukanie ust płynem. Jak znaleźć odpowiedni produkt? Najlepiej sprawdzić te, które rekomendowane są przez dentystów. Płyn do płukania jamy ustnej to zwieńczenie dokładnego oczyszczania zębów i dziąseł, specyfik ten powinien zostać na stałe włączony do codziennej pielęgnacji.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w specyfik do płukania jamy ustnej?

Dentyści są jednogłośni, samo szczotkowanie i czyszczenie przestrzeni międzyzębowych przy pomocy nici nie wystarczy by utrzymać zdrowe dziąsła i zęby. Wprowadzenie do codziennej pielęgnacji płynu do płukania jamy ustnej da nam pewność idealnej czystości i świeżości. Korzystając z produktu, powinno się bezwzględnie przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania. Specyfiku nie należy połykać, nie nadaje się tez do używania przez bardzo małe dzieci. Najczęściej polecany przez dermatologów jest płyn Listerine. Unikalna kompozycja składników sprawia, że zapewnia on higienę i świeżość do dwunastu godzin od użycia. Idealna długość jednorazowego płukania to 30 sekund, tyle wystarczy by utrzymać zdrowe zęby i dziąsła. Czego możemy się spodziewać przy dłuższym stosowaniu produktu? Efekty staną się widoczne natychmiast. Bielsze zęby, świeży oddech i pomoc w zniwelowaniu problemu krwawiących dziąseł, to wszystko co osiągniemy przy systematycznym stosowaniu Listerine.

Poczytaj więcej o kształtowaniu dobrych nawyków w higienie jamy ustnej: www.listerine.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*