Kurs z pierwszej pomocy – czy warto ukończyć?

Wybrałeś się na zakupy i nagle ktoś w kolejce obok ciebie zasłabł, a ty nie wiesz jak się zachować? Chcesz mu pomóc, ale nie wiesz jak, bo nie znasz podstaw pierwszej pomocy? Spanikowany i przerażony stoisz i patrzysz zamiast udzielić poszkodowanemu pomocy? Tak nie może być! Każdy bez wyjątku powinien pomóc drugiemu człowiekowi  w potrzebie,  ponieważ nigdy nie wiemy, co może nam się przytrafić. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie odbycie kursu pierwszej pomocy. Należy poszerzać swoją wiedzę i umiejętności dla dobra innych i własnego.

Kurs z pierwszej pomocy – zrobić, czy nie?

Warto wybrać się na kurs z pierwszej pomocy i poznać jego podstawy, aby  wiedzieć, jak się zachować w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia drugiego człowieka. Przedstawię ci w skrócie, jakie nabędziesz umiejętności na takim kursie.

  1. Dowiesz się, czym jest pierwsza pomoc. Będą to wstępne informacje do kursu. Dowiesz się także, jak powinny funkcjonować i jak należy oceniać pracę podstawowych parametrów życiowych.
  2. W dalszej części będzie poruszany temat, jak zachować zasady bezpieczeństwa podczas samej pomocy, możliwych zagrożeń dla ratownika, poszkodowanego, osób z otoczenia oraz nauki, jak temu przeciwdziałać.
  3. Następnie dowiesz się, w jaki sposób wezwać pomoc. Będą to najważniejsze informacje. Poznasz miejsca, w których tę pomoc można uzyskać oraz sposoby jej wzywania.
  4. Kolejna będzie nauka postępowania z nieprzytomnym człowiekiem, a także w sytuacji zatrzymania krążenia. Będą to różne pokazy oraz ćwiczenia z kursantami przy pomocy fantomu szkoleniowego.
  5. Następnie, nauka użycia automatycznego defibrylatora. Sposób działania oraz budowa. W jakich sytuacjach powinno się używać.
  6. I na koniec, rozpoznanie takich przypadłości jak udar, alergie bądź omdlenia.

Jak widzisz wiele argumentów wskazuje na to, że warto zrobić podstawowy kurs pierwszej pomocy. Może to uratować zdrowie, a nawet życie Tobie lub komuś. Niektórzy uważają, że taki kurs to strata czasu i pieniędzy, nic bardziej mylnego. Dzięki tym umiejętnością możesz świadomie pomagać innym ludziom.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: