Po czym rozpoznać dobrego masażystę?

[:pl]Close-up of male hands doing back massage[:]

Masażysta pracuje z człowiekiem, któremu uzdrawia ciało a czasami i duszę. Pacjent, który był zdrowy i nagle ma ograniczenia ruchowe, odczuwa ból oczekuje, choć do tego się nie przyznaje, empatii, zrozumienia, wsparcia. Dobry masażysta to fachowiec, który jest w stanie określić przyczynę dolegliwości, określić sposób postępowania prowadzący do poprawy zdrowia i jasno przedstawić je pacjentowi. Jeżeli nie będzie miał takiej możliwości – również. Ważne, aby mógł dobrać odpowiedni masaż.

 

Co daje masaż relaksacyjny?

Człowiek reaguje na stres napięciem mięśni. To atawizm z czasów, gdy nasi przodkowie musieli walczyć z dzikimi zwierzętami, aby przeżyć. Dziś już takich zagrożeń nie ma, ale ewolucja jeszcze nie zdążyła nas zmienić. Jeżeli stres powtarza się, mięśnie są cały czas napięte. Uciskają na naczynie krwionośne, organy wewnętrzne. Masaż relaksacyjny powoduje nie tylko odprężenie, że można usunąć np. problemy z bólami głowy jeśli napięte były mięśnie karku.

 

Co to znaczy masaż leczniczy?

Masaż leczniczy ma oddziaływanie skierowane w kierunku usunięcia określonych dolegliwości. Do tej grupy należy wiele masaży.

Może być to uciskanie zakończeń nerwowych znajdujących się na stopach i dłoniach. Na pierwszy rzut oka masaż jest zaskakujący bp np. masowanie konkretnego punktu na stopach powoduje poprawę pracy… nerek.

Masażem leczniczym jest również uciskanie punktów spustowych. Ma ono na celu usunięcie napięcia mięśni. Do chodzi do niego na skutek zaburzeń równowagi pomiędzy wapniem i magnezem w organizmie. Silny ucisk konkretnego miejsca powoduje w ciągu kilku minut usunięcie napięcia.

Jaki masaż wybrać, z jaką ekstensywnością go stosować – to wie dobry masażysta. Gdzie takiego znaleźć? To proste – wejdź na stronę: https://kamildruzd.pl/

 

Komu potrzebny jest masaż sportowy?

Ćwiczenia fizyczne polegają na tym, że osoba ćwicząca doprowadza do zmęczenia konkretne partie mięśni. One w odpowiedzi zwiększają swoją siłę. Masaż sportowy ma bardzo podobną funkcję z jedną różnicą. Ćwiczący leży lub siedzi, zaś masażysta porusza mięśniami. Stosowany jest on wówczas, gdy zawodnik ma okres spoczynku np. po kontuzji, intensywnym wysiłku a musi zachować sprawność.

 

Czy to wszystkie masaże?

Ależ skąd! Jest ich jeszcze całe mnóstwo: drenaż limfatyczny – doskonały na obrzęki i ciężkie nogi, masaż kontralateralny – skracający czas powrotu do sprawności po złamaniach. Dobry masażysta wybierze najlepszy z nich lub najlepszą ich kombinację a następnie w zrozumiały sposób wytłumaczy co i po co zamierza robić. Oczywiście jeśli będzie to dobry masażysta.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*