Szkolenie masaż tkanek głębokich – na czym polega taki masaż i jakie daje efekty

Z masażu tkanek głębokich, czyli masażu głębokiego można skorzystać w wielu gabinetach masażu czy rehabilitacji.  Na czym dokładnie polega taki masaż?

Szkolenie masaż tkanek głębokich – czym dokładnie jest i kiedy stosować masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich jest jedną z technik masażu, która skoncentrowana jest na mięśniach i stawach ciała. Ma ona na celu rozluźnienie nieprawidłowych napięć w ciele człowieka.

Wskazaniami do masażu tkanek głębokich są:

  • łokieć tenisisty, golfisty;
  • przewlekły ból mięśniowy;
  • napięciowe bóle głowy;
  • przykurcz ścięgien i mięśni;
  • rwa barkowa i kulszowa;
  • zapalenie rozcięgna podeszwowego;
  • zespół bólowy kręgosłupa;
  • zmniejszona ruchomość stawów.

 

Masaż głęboki sprawdza się również w przypadku, gdy inne techniki nie przyniosły rezultatów. Spokojnie zatem można stwierdzić, że masaż tkanek głębokich ma duże zastosowanie i jest polecany w wielu sytuacjach.

Szkolenie masaż tkanek głębokich – jak odbywa się taki masaż

Mogłoby się wydawać, że ten rodzaj masażu jest bolesny i wymaga intensywnego masowania, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Jest on delikatną formą masażu, a ruchy, jakie są wykonywane, są powolne i precyzyjne, natomiast siła dobierana jest indywidualnie do siły napięcia tkanek. Dzięki temu masaż jest skuteczny, a dodatkowo nie powoduje dyskomfortu. W trakcie masażu rehabilitant wykorzystuje technikę, która dobierana jest zależnie od tkanek, na których odbywa się masaż.

Każda z tych technik prowadzona jest za pomocą palców (oprócz kciuka), kostek palców oraz przedramienia, a nawet łokcia. Dzięki temu uzyskuje się odpowiedni nacisk na różne powierzchnie ciała.

Wystarczy jeden zabieg masażu głębokiego, aby pacjent mógł poczuć dużą różnicę, ale dla uzyskania lepszych wyników zaleca się wzięcie udziału w całej serii takich masaży. Ich liczba i częstotliwość dobiera dla każdego pacjenta indywidualnie rehabilitant.

Masaż tkanek głębokich wykonują nie tylko rehabilitanci, fizjoterapeuci czy masażyści. Każdy może nauczyć się tej techniki, dlatego szkolenie masaż tkanek głębokich jest dla każdego zainteresowanego.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”szkolenie

Dojazd: