Jakie efekty możesz osiągnąć ćwicząc na platformie wibracyjnej

[:at]Young girl playing dumbbell to exercise in fitness.Slim girl lifts heavy dumbbell while training in the gym. Sports concept fat burning and a healthy lifestyle.[:]

Platformy wibracyjne zyskują na coraz większej popularności. Nic dziwnego, gdyż przynoszą one szereg korzyści. Trzeba jednak pamiętać, że efekty widoczne są przy regularnych treningach. Te jednak wcale nie zajmują dużo czasu. Zaledwie 15 minut ćwiczeń trzy razy na tydzień będzie przynosiło pozytywny i widoczny efekt.

Dlaczego warto trenować na platformie wibracyjnej?

Trening tego typu przyniesie różne efekty. Na platformie wibracyjnej w drganie zostaje wprowadzone całe ciało, dzięki czemu mięśnie poprzez skurcze intensywnie pracują. Już samo stanie na platformie jest formą treningu, ale warto zacząć wykonywać różnego typu ćwiczenia, które będą wzmacniały całe ciało. W efekcie poprawi się kondycja mięśni, a elastyczność stawów, ścięgien i wiązadeł wzrośnie. Oczywiście, dużą zaletą jest możliwość spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej. Poprawie ulegnie także kondycja skóry. Stanie się ona jędrniejsza i bardziej napięta. Platforma wibrująca wzmacnia także pracę układu krwionośnego. Regularny trening przyniesie również poprawę psychicznego samopoczucia, wzrost energii i chęci do działania.

Po jaką platformę wibracyjną warto sięgnąć?

Na rynku dostępnych jest wiele platform wibracyjnych, jakością wyróżnia się jednak urządzenie PowerBoard marki Casada (dostępnej pod adresem https://casada.pl/produkt/powerboard-3-0/). To innowacyjne urządzenia posiada aż 99 poziomów intensywności wibracji! Z kolei zakres częstotliwości wibracji wynosi 8 – 22 Hz. Dzięki temu, platforma wibracyjna umożliwia indywidualne ustawienie parametrów. Mogą korzystać mogą z niej osoby bardzo aktywne fizycznie, jak i osoby starsze i chore, które wymagają rehabilitacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z urządzenia w celach relaksacji. Jest ono łatwe w obsłudze – posiada pilot zdalnego sterowania, dzięki czemu trening przebiega płynnie i bez zakłóceń. Przy regularnym stosowaniu pozwala na znaczącą poprawę kondycji i samopoczucia. Początkujący może zwiększać intensywność swoich treningów, podnosząc sobie z czasem poprzeczkę.

Wiele osób zastanawia się, jak ulepszyć swój codzienny, domowy trening. Platforma wibracyjna okazuje się być najlepszym rozwiązaniem. Dzięki niej wykonywane ćwiczenia przynosić będą dużo bardziej spektakularne efekty. Z drugiej strony, urządzenie może być stosowane do relaksacji i łagodzenia dolegliwości bólowych. Pozwoli także na powrót do formy po chorobie czy długim okresie braku jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Co ważne – każdy indywidualnie decyduje w jakim stopniu chce korzystać z platformy wibracyjnej, dobierając trening do swoich potrzeb i możliwości.