Dyptam – środek na miażdżycę od świętej Hildegardy

Święta Hildegarda doskonale zdawała sobie sprawę z niezwykłej mocy drzemiącej w otaczających nas roślinach. Traktowała zioła jak boską apteczkę, po którą należy sięgnąć przy wszelkiego typu dolegliwościach. Zioła wykorzystywała nie tylko do leczenia, ale przede wszystkim profilaktycznie – do zachowania dobrostanu w postaci zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednym z bardzo cenionych ziół jest dyptam, który wykazuje działanie odtruwające i oczyszczające. Hildegarda kładła duży nacisk na regularne pozbywanie się zalegających toksyn z organizmu, które są przyczyną chorób, łącznie z miażdżycą.

 

W czym pomoże dyptam?

Mniszka z Bingen bardzo ceniła dyptam ze względu na jego liczne właściwości prozdrowotne. Zioło to znane jest ze swojego działania oczyszczającego i odtruwającego. Wspomaga pracę układu pokarmowego, uprawniając trawienie i pomagając organizmowi pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. Dyptam działa regulująco na pracę całego przewodu pokarmowego i pasożytniczo. Przynosi ukojenie przy chorobie refluksowej, zatruciu pokarmowym i niestrawności. Stanowi źródło antyoksydantów wobec czego chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia się komórek. Okazuje się być niezwykle skuteczny w przypadku zmian skórnych, szczególnie przy cerze problematycznej. Działa przeciwtrądzikowo i oczyszcza skórę, dlatego może stanowić środek pielęgnacyjny. Przemywanie jej odwarami z tego zioła dodatkowo ją oczyszcza. Dyptam jest nieoceniony przy zaburzeniach krążenia, problemach z ciśnieniem krwi, miażdżycy, nerwicy czy nawet chorobie Parkinsona. Cennymi składnikami w dyptamie są przede wszystkim olejki eteryczne, limonoidy, laktony, sterole, triterpeny, glikozydy, flawonoidy, kumaryny, alkaloidy. Tak bogaty skald chemiczny sprawia, że zioło to wykazuje wielokierunkowe działanie farmakologiczne. Przez lata stosowano go na rany po jadowitych ukąszeniach, przy chorobach reumatycznych/nerek/kobiecych, padaczce, bólach głowy, gorączce.

 

Dyptam na pomoc przy miażdżycy

Jako, że obecną plagą są problemy z prawidłowym funkcjonowaniem układu sercowo-naczyniowego, warto zainteresować się dyptamem ze względu na jego działanie oczyszczające ze złogów miażdżycowych, łagodzi również dolegliwości bólowe ze strony mięśnia sercowego, których przyczyną jest arterioskleroza. Odpowiada też za obniżanie zbyt wysokiego stężenia cholesterolu we krwi. Stosowanie dyptamu usprawnia krążenie, co przekłada się na leprze ukrwienie narządów wewnętrznych. W przypadku ziołolecznictwa bardzo ważna jest cierpliwość i systematyczność. Dyptam należy przyjmować długotrwale, minimum przez trzy miesiące – wystarczą dwie szczypt sproszkowanego ziela na dobę, aby można było w niedługim czasie zaobserwować u siebie pierwsze efekty w postaci poprawienia stanu zdrowia.

 

 

Centrum św. Hildegardy w Józefowie

https://centrum-hildegarda.pl/