Jak usunąć niechciany tatuaż?

[:pl]Procedure removal tattoo in laser cosmetology clinic.[:]

Wiele osób wykonuje pierwszy tatuaż pod wpływem impulsu. Takie podejście do tego tematu, skutkuje tym, że po pewnym czasie ozdoba na ciele przestaje cieszyć, a momentami zaczyna nawet drażnić. Do niedawna osoby, które popełniły ten błąd, musiały z nim żyć i przywyknąć do tego, że zostanie już na zawsze. Sytuacja jednak uległa pozytywnej zmianie. Za sprawą rozwoju technologicznego można bezproblemowo usunąć niechciany tatuaż.

Jaką metodą usuwa się tatuaże

Bardzo popularnym narzędziem, wykorzystywanym przy zabiegach usunięcia tatuażu jest laser Q-Switch. To precyzyjne urządzenie, które podgrzewa barwnik znajdujący się w skórze. Sprawia to, że komórki zostają rozbite, a pigment jest wchłaniany przez makrofagi. Po sesji zabiegowej pozostałe pozostałości tatuażu przesuwają się ku górze naskórka. Aby usuwanie tatuażu przebiegło w pełni pomyślnie, jeden zabieg nie wystarczy. Ilość sesji jest uzależniona od ilości pigmentu znajdującego się w skórze. Przy tatuażach wykonanych przez profesjonalistów zazwyczaj wystarcza 4 lub 5 sesji zabiegowych. W przypadku tatuaży amatorskich ilość zabiegów waha się między 6 a 8. Zabiegi mogą być powtarzane w odstępach czasowych między 4 a 8 tygodni. Częstotliwość zabiegów uzależniona jest od koloru i rozmiaru tatuażu. Bez wpływu nie pozostaje również gęstość osadzenia pigmentu, kolor skóry i indywidualna reakcja systemu immunologicznego organizmu na laser. W większości przypadków do zabiegu nie stosuje się znieczulenia. Po zakończonej sesji pojawią się powierzchowne uszkodzenia naskórka, na które zostanie założony opatrunek.

Każda kolejna sesja to powtórzenie tej samej czynności. Sprawia to, że tusz jest stopniowo usuwany spod skóry. Miejsce potraktowane laserem przebarwia się na biało, po godzinie może zmienić kolor na czerwony. Jeśli laser uderzy bezpośrednio w cząsteczki pigmentu, może powstać obrzęk. Powinien on zniknąć w ciągu 2-3 dni. Usuwanie tatuażu przy pomocy lasera Q-Switch jest bezpieczną, prawie bezbolesną metodą. Jednak przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu należy zapoznać się z przeciwwskazaniami. Należą do nich m.in. ciąża, padaczka czy bielactwo. Aby poznać pełną listę, należy odwiedzić stronę internetową Coco-Time Wrocław, skontaktować się telefonicznie lub osobiście odwiedzić salon.

Czego nie robić po zabiegu?

Po zabiegu należy pamiętać o tym, żeby nie podrażniać miejsca po usuniętym tatuażu. Skóra poddana zabiegowi powinna być systematycznie natłuszczana lub nawilżana. Obowiązkowo należy stosować filtr UV o minimalnym parametrze SPF 30. Nie wolno zdrapywać strupów ani moczyć miejsca poddanego zabiegowi przez okres 2-3 dni po zabiegu.