3 powody dla których warto kupić elektryczny stół zabiegowy

[:pl]White operation room with medical bed and equipment. Copy space.[:]

Dla wielu lekarzy stół zabiegowy to jedno z głównych narzędzi pracy. To z jego pomocą badają swoich pacjentów oraz przeprowadzają zabiegi. Jednak tradycyjne, proste modele są dość ubogie w funkcje, a czasem także niezbyt praktyczne i niewygodne dla pacjentów. Dlatego warto zainteresować się elektrycznymi modelami, które wyposażone są w szereg dodatkowych opcji, dzięki czemu znacząco zwiększają komfort pracy lekarza. Jak nietrudno się domyślić o tym rodzaju mebli medycznych opowiadać będzie dzisiejszy wpis. Poniżej przedstawiamy trzy powody, dla których warto kupić elektryczny stół zabiegowy.

Powód pierwszy — praktyczna nowoczesność

W dzisiejszym świecie wszyscy się spieszą, dlatego też każde udogodnienie, które pozwoli zaoszczędzić cenne minuty, jest na wagę złota. Elektryczny stół zabiegowy powstał właśnie z myślą o zmniejszeniu czasu potrzebnego na jego rozłożenie, zmianę pozycji czy też wysokości. Współczesne silniki elektryczne stosowane w tego rodzaju urządzeniach są wydajne, ciche i szybkie. Dlatego też nie potrzeba stosować siły fizycznej lub skomplikowanych mechanizmów, by dostosować pozycję do potrzeb danego badania lub zabiegu.

Warto wspomnieć także o innych nowoczesnych rozwiązaniach wyróżniających tego rodzaju stoły zabiegowe.

Cechy takie jak:
– zmywalna, medyczna tapicerka,
– regulowanie oparcia pleców za pomocą sprężyny gazowej,
– możliwość ustawienia fotela w pozycji anty- i Trendelenburga,
znacząco wpływają na zastosowanie danego stołu, ale także na wygodę pacjenta, łatwe serwisowanie i czyszczenie sprzętu medycznego.

Powód drugi — wszechstronność

Elektryczne stoły zabiegowe mogą być stosowane w wielu gałęziach medycyny. Ich zalety doceniają zwłaszcza lekarze takich specjalności jak ginekologia, urologia i chirurgia. Związane to jest z możliwością montażu dodatkowego wyposażenia dedykowanego dla konkretnej specjalizacji. Elementy takie jak podparcia wielopozycyjne pod rękę lub udo, miski ginekologiczne oraz inne akcesoria można w łatwy sposób zainstalować na stole. Najlepsze modele są konstruowane w taki sposób, by mogły służyć w każdym rodzaju gabinetu, bez potrzeby przeprowadzania drastycznych i kosztownych zmian w ich konstrukcji.

Powód trzeci — komfort pacjenta

Nie możemy także zapominać o tym, co najważniejsze, czyli samopoczuciu pacjenta. Często dany zabieg wiąże się dla niego ze stresem lub dyskomfortem spowodowanym charakterem procedury medycznej. Nie warto dodawać do tego jeszcze poczucia skrępowania lub niewygody spowodowanych niedostatkami stołu zabiegowego. Nowoczesne elektryczne modele wyposażone są w wygodne siedziska, mają duże możliwości regulacji pozycji na stole oraz stabilne ułożenie w trakcie całego zabiegu.

Jak widać na wyżej przedstawionych przykładach, zakup elektrycznego stołu zabiegowego jest praktycznym i rozsądnym rozwiązaniem. Niesie on ze sobą korzyści nie tylko dla lekarza, ale także dla jego pacjentów. Warto zatem zastanowić się nad zmianą i zapoznać się z wyposażeniem nowoczesnych modeli, takich jak te oferowane przez firmę Innow – https://innow.pl/.