Rehabilitacja po udarze – jakie sprzęty są przydatne?

[:pl]Patient on CPM machines. Continuous passive range of motion. Device to provide anatomically correct motion to both the ankle and subtalar joints. Foot's rehabilitation after injured[:]

Udar niedokrwienny mózgu prowadzi często do poważnych problemów z poruszaniem się. Niedowład, paraliż, ograniczenie siły mięśniowej kończyn, a także utrata równowagi utrudniają samodzielne chodzenie, wstawanie oraz wykonywanie innych czynności. Chory może wrócić do przynajmniej częściowej sprawności, jeśli będzie poddawany intensywnej rehabilitacji. Jaki sprzęt do rehabilitacji przydaje się po udarze?

1. Balkoniki, kule i poręcze

2. Piłeczki i piłki do ćwiczeń

3. Ortezy i stabilizatory

Rehabilitacja po udarze niedokrwiennym mózgu jest niezbędnym elementem leczenia pacjenta. Dzięki niej chory ma szansę na odzyskanie co najmniej częściowej sprawności i samodzielności. Bez codziennych ćwiczeń niemożliwy jest powrót do zdrowia, dlatego sprawdź, jaki sprzęt do rehabilitacji jest niezbędny po udarze.

Balkoniki, kule i poręcze

W sklepie rehabilitacyjnym na chorych po udarze czekają balkoniki, dzięki którym szybciej odzyskuje się umiejętność samodzielnego chodzenia. Balkonik przydaje się również u pacjentów, którzy nauczyli się chodzić, lecz z powodu osłabionego poczucia równowagi potrzebują dodatkowego podparcia. Kule są natomiast wskazane do nauki chodzenia u pacjentów, którzy cierpią na niedowład jednej strony ciała. Kula zapewnia podparcie dla słabszej nogi i pozwala krok po kroku przemieszczać się bez ryzyka upadku. Poręcze przydają się za to w domu chorego. Powinno się je montować w toaletach, łazienkach i w pobliżu łóżka osoby po udarze. Dzięki nim chory zaczyna samodzielnie poruszać się do domu i wykonywać wiele codziennych czynności.

Piłeczki i piłki do ćwiczeń

Piłeczki i piłki do ugniatania pomagają ćwiczyć sprawność dłoni i siłę mięśni rąk. Rehabilitację tego typu pacjent może rozpocząć już na kilka dni po udarze, gdy wciąż leży w szpitalnym łóżku. Ściskanie, ugniatanie piłeczek oraz innych sprzętów sprawia, że powoli odzyskuje się umiejętność samodzielnego jedzenia sztućcami, pisania oraz wykonywania prostych prac manualnych.

Sprawdź ofertę https://rehabu.sklep.pl/

Ortezy i stabilizatory

Wielu pacjentów po udarze ma problemy z chodzeniem. Samodzielne poruszanie się jest jednak umiejętnością, którą chorzy chcieliby odzyskać jak najszybciej. Ortezy i stabilizatory przydają się do prowadzenia ćwiczeń przy balkoniku lub poręczy. Dzięki nim chory prawidłowo ustawia stopy, a jego kręgosłup jest odpowiednio ustabilizowany. Artykuły ortopedyczne chronią osobę po udarze przed uszkodzeniem stawów i kości w czasie intensywnej rehabilitacji. Po udarze układ szkieletowy ma bowiem słabe podparcie z powodu osłabionej siły mięśniowej.