Botoks – nieoczywiste zastosowania

Botoks większości z nas kojarzy się dość jednoznacznie, jako sposób na redukcję zmarszczek. I jest to oczywiście prawda, jednak jad kiełbasiany ma dużo szersze spektrum zastosowań. Jakie? Przeczytasz poniżej!

Botoks – czym jest i jak działa?

Botoks, to substancja wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Wstrzykiwana w niewielkich ilościach w mięśnie przynosi wiele dobrego – paraliżuje ich nadmierną aktywność, przez co przestają one odbierać  impulsy z włókien nerwowych i finalnie nie dochodzi do skurczów.

Botoks, jako pierwsi zastosowali neurolodzy, m.in. w leczeniu dzieci chorych na porażenie mózgowe oraz okuliści np. w leczeniu zeza. To właśnie podczas  zabiegów poprawiających stan wzroku zauważono, że działa on także wygładzająco na zmarszczki. Tak więc pod koniec lat 80, zaczęto przeprowadzać pierwsze zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej.

Botoks, ratunek dla włosów

Kurację na włosy stosuje się głównie w celu regeneracji – farbowanie, zła dieta czy terapia lekowa, to czynniki, które znacząco osłabiają ich kondycję. Zabieg polecany jest osobom, których włosy są przesuszone, łamliwe lub pozbawione blasku. Polega na umyciu włosów specjalnym szamponem, który otwiera łuski włosów, a następnie nałożeniu na skórę głowy za pomocą igły, serum, którego zadaniem jest zamknięcie otworzonych wcześniej łusek wraz z substancjami odżywczymi. Efekty zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się do 10 myć.

Botoks, sposób na nadpotliwość

Nadmierne wydzielanie potu to przypadłość, która dotyka blisko 2-3% społeczeństwa. Ostrzykiwanie pach toksyną botulinową to innowacyjna i skuteczna metoda leczenia tej dolegliwości. Botoks poprzez zablokowanie impulsów nerwowych pobudzających gruczoły do produkcji potu zmniejsza jego wydzielanie, znacząco poprawiając przy tym komfort życia osoby zmagającej się ze schorzeniem. Dużą zaletą zabiegu jest fakt, że jego efekty utrzymują się nawet do 12 miesięcy.

Wiele skutecznych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej znajdziesz w Klinice Medycyny Estetycznej dr Macieja Siembidy Pure Aesthetic – botoks Lublin, zapraszamy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*