Masaż kamieniami – zastosowanie i korzyści dla zdrowia

Współczesna medycyna oferuje wiele, często nieoczywistych rozwiązań mających korzystny wpływ na ludzki organizm czy samopoczucie. Jednym z nich jest relaksacyjny masaż kamieniami, który działa odprężająco, co w efekcie dodaje nam nowych sił witalnych.

Masaż kamieniami bazaltowymi

Do wykonania masażu wykorzystuje się kamienie z czarnego bazaltu. Minerał ten charakteryzuje się bardzo dobrym przewodnictwem ciepła, dlatego też doskonale rozgrzewa i rozluźnia ciało. 54 bazaltowe kamienie nagrzewa się do temperatury 50 stopni Celsjusza, a następnie rozkłada na ciele. Zabieg ten pobudza krążenie krwi, a przez to pozytywnie wpływa na odżywienie i dotlenie skóry. Masaż gorącymi kamieniami wspomaga także leczenie bóli mięśniowych, działa uspokajająco i poprawia perystaltykę jelit.

Chciałbyś sprawdzić, jak taki masaż wpłynie na Twoje ciało, a może pragniesz pozbyć się jakiegoś schorzenia? Zobacz szczegóły tutaj – rehabilitacja Toruń.

Jak wykonuje się masaż kamieniami?

Tak, jak w przypadku standardowego masażu, pacjent kładzie się na stole w samej bieliźnie – dalsza część zależy już od rodzaju schorzenia, na które cierpi dana osoba. Drobniejsze kamienie układane są w okolicach czakr, czyli wzdłuż kręgosłupa i pomiędzy palcami stóp oraz dłoni. Kolejny etap to masaż większymi kamieniami, który wykonuje doświadczony masażysta – ta część zabiegu angażuje całe ciało, rozgrzewając mięśnie i wspomagając pozbywanie się toksyn z organizmu.

To naprawdę działa!

Dobrze wykonany masaż kamieniami, może w zauważalny sposób poprawić nasz nastrój i wydolność całego organizmu. Szczególnie pomocny okazuje się przy schorzeniach stawów, bólach szyjnych czy problemach z kręgosłupem. Ważne jednak, by był on wykonywany przez specjalistę – wtedy przyniesie naprawdę satysfakcjonujące rezultaty.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*