Podstawy treningu fitness – czyli jak prawidłowo ćwiczyć

Pozbycie się zbędnych kilogramów – ten cel stawia sobie coraz więcej osób, w tym celu kupują karnety na siłownie, baseny lub do klubów sportowych. Znajdą się również osoby, które chcą trenować samodzielnie, w domu lub na powietrzu, muszą one jednak pamiętać, że efektywny trening, to ten, w którym ćwiczenia są wykonywane prawidłowo oraz są dostosowane do poziomu trenującego. Jakie są najważniejsze zasady samodzielnego treningu?

 

Jakich błędów należy unikać?

 

Trening fitness często wiążę się z wykonywaniem ćwiczeń skokowych – takich jak burpees, warto więc wspomnieć o odpowiedniej amortyzacji. Chodzi tu oczywiście o łagodzenie upadku, czyli odpowiednie lądowanie, które chroni stawy przed przeciążeniami oraz kontuzjami. Najważniejsze okazują się stopy – po wyskoku, staraj się upaść raczej na część śródstopia, nigdy na pięty, które powinny lądować na ziemi jako ostatnie. Kolejnym ważnym elementem są kolana, które powinny być aktywne w każdej fazie wyskoku, dzięki czemu lepiej zamortyzują upadek. Jak upewnić się, że ćwiczenia skokowe wykonujesz prawidłowo? Wystarczy posłuchać – jeśli przy lądowaniu podłoga huczy i trzeszczy, a sąsiad z dołu zaczyna się awanturować, oznacza to, że na którymś etapie ćwiczenia popełniasz błąd.

 

Zostań profesjonalistą

 

Odpowiednia amortyzacja przy lądowaniu, to jedynie podstawowy element prawidłowo wykonanego treningu fitness. Nie trudno domyślić się, że w tym zakresie znajdzie wiele dużo bardziej skomplikowanych i ciekawszych zagadnień. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak powinien wyglądać trening fitness, poznać tajniki tego sportu, nauczyć się jak motywować innych do wysiłku i jak dopasować intensywność ćwiczeń do formy trenującego, skorzystaj ze specjalnego szkolenia – kurs instruktor fitness Wrocław. Zdobytą tam wiedzę możesz wykorzystać tak dla siebie, jak i innych – dzięki ambicji i zaangażowaniu, masz bowiem szanse rozpocząć zawodową karierę trenera fitness.

Zadzwoń:
+71 712 77 12

Odwiedź stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
Kurs instructor fitness Wrocław

Dojazd: