Likwidacja zmarszczek za pomocą liftingu wampirzego, czyli co powinnaś wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym

Wraz z upływem lat oraz na sutek przebytych chorób, nasza skóra traci blask i elastyczność, natomiast coraz bardziej zauważalne stają się zmarszczki i przebarwienia. Wynika to z osłabienia organizmu, który przestaje radzić sobie z naturalną regeneracją skóry i spowalnia procesy odbudowy komórek. Nic dziwnego, że coraz częściej szukamy sposobów na zatrzymanie lub spowolnienie tego procesu. Naprzeciw wychodzi nam w tej kwestii medycyna estetyczna, która oferuje szereg zabiegów, pozwalających znacznie dłużej cieszyć się młodym i promiennym wyglądem.

Jedną z dostępnych możliwości, jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego – wampirzy lifting. Czym jest i jakie właściwości ma ta substancja?

Osocze bogatopłytkowe – zastosowanie

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to autologiczna, stężona substancja otrzymywana z własnych komórek krwi i powiązanych z nimi czynnikami wzrostu, które to pobudzają fibroblasty do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny – głównych budulców skóry.

Terapia jest w pełni bezpieczna i naturalna – odmładza, rewitalizuje, ujędrnia i wygładza skórę, a także stymuluje organizm do odbudowy komórek skóry i włosów oraz poprawia koloryt cery.

Podanie osocza bogatopłytkowego, odbywa się za pomocą cienkiej igły, którą lekarz wprowadza preparat w okolice wymagające odmłodzenia. Sam zabieg przypomina mezoterapię i jest odrobinę bolesny, dlatego przed rozpoczęciem stosuje się znieczulenie miejscowe.

Terapia osoczem bogatopłytkowym przeznaczona jest do wypełniania zmarszczek w okolicach:

  • Czoła
  • Policzków
  • Szyi i dekoltu
  • Fałd nosowo-wargowych
  • Oczu

Efekty zabiegu utrzymują się przez blisko pół roku, bez konieczności wykonywania innych działań z zakresu medycyny estetycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii, umów się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej Pure Aesthetic z dr Maciejem Siembidą – osocze bogatopłytkowe Lublin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*