Klinika włosów – sprawdź, przed podjęciem decyzji

Z powszechnym problemem łysienia stara się aktywnie walczyć coraz więcej osób. Wielu z nich w internecie wyszukuje placówek, które pomogą im rozprawić się z dysfunkcją skóry głowy. Na co warto zwrócić uwagę wybierając swojego partnera w walce z łysieniem?

Nie ma jednego sposobu na łysienie

Niestety. Wypadanie włosów to w gruncie rzeczy złożony problem wymagający holistycznego podejścia. Przyczyny łysienia mogą być bardzo zróżnicowane (np. kwestie genetyczne, gospodarka hormonalna, nieodpowiednia dieta, szkodliwa pielęgnacja, używki, przebyte choroby, uszkodzenia mechaniczne itd.). Ta różnorodność pociąga za sobą konieczność sprawdzenia różnych metod terapii. Która z nich okaże się skuteczna w Twoim przypadku? Aby uniknąć zasady chybił-trafił, warto zdać się na pomoc profesjonalistów. Jak do nich dotrzeć? Przede wszystkim warto zwracać uwagę na doświadczenie personelu placówki i jej obecność na rynku. To prosta zasada, która sprawdza się nie tylko w tej branży. Na polskim rynku istnieją kliniki włosów, które działają od dekad.

Różne terapie pod jednym dachem

Jednak długi staż to nie jedyny wyznacznik dobrej kliniki. Drugim jest zakres oferty. Warto wybrać taką placówkę, która ma w swoim portfolio różne sposoby przeciwdziałania łysieniu. Dobre kliniki oferują pakiet zabiegów kosmetycznych, np.: karboksyterapię, mezoporację, laseroterapię, badanie skóry głowy, analizę pierwiastkową włosa i inne. Godne zaufania placówki dają także możliwość zakupu specjalistycznych kosmetyków dermatologicznych. Przede wszystkim jednak rekomendowane punkty leczenia łysienia proponują możliwość skonsultowania swojej przypadłości z trychologiem lub lekarzem dermatologiem. To właśnie wizyta u specjalisty powinna być punktem wyjściowym do wybrania odpowiedniego sposobu leczenia. A te mogą być bardzo różne – począwszy od przyjmowania leków i suplementów, używania fachowych kosmetyków, zmianę przyzwyczajeń żywieniowych, po sposoby maskowania łysiny (transplantację włosów, systemy uzupełnień, tupety i peruki). Im szersza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z fachowcami od łysienia.

 

Artykuł powstał dzięki:

Klinika Włosów  SecondHair

ul. Zamoyskiego 43

03-801 Warszawa

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*