Wielkie zmiany małym kosztem – peruki syntetyczne

Peruki syntetyczne zapewniają większą elastyczność w szafowaniu swoim wizerunkiem niż wizyty u nawet najlepszego fryzjera. Z ich pomocą swobodnie możesz kreować swój styl i testować różne wersje nowej siebie.

Zmiana jest kobietą

Czasami każda kobieta czuje potrzebę zmiany swojego wyglądu. Najprostszym sposobem na odświeżenie wizerunku jest oddanie się w ręce fryzjera. Niestety, efekt fryzjerskich rewolucji często nie jest w pełni zadowalający i po kilku dniach czy tygodniach zaczynamy tęsknić za utraconymi, długimi lokami albo zaczynamy dostrzegać zniszczenia spowodowane drastycznym farbowaniem. Odpowiedzią na potrzeby pań, które pragną poczuć się atrakcyjne i wyraziste, ale niekoniecznie chcą drastycznie ingerować w swój naturalny wygląd, są peruki syntetyczne.

Peruka syntetyczna – przyjaciółka trendsetterki

Wysokiej jakości peruki syntetyczne są znacznie tańsze niż modele tkane z włosów naturalnego pochodzenia. Jeszcze do niedawna ich jakość pozostawiała wiele do życzenia. Jednak dzisiaj, dzięki nowoczesnym metodom produkcji i zwiększonemu zapotrzebowaniu na tego typu produkty, peruki z włosów uzyskiwanych mechanicznie na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od swoich droższych, naturalnych zamienników. Faktem jest, że sztuczne włosy inaczej odbijają światło i mają nieco inną strukturę niż wyrastające z głowy pukle, jednak odpowiednio dobrane i pielęgnowane mogą z powodzeniem im dorównać.

Krótka, zadziorna fryzura, burza brązowych, drobnych loków, hollywoodzkie fale, a może sombre z różowymi refleksami? Opcji jest naprawdę wiele! Ogromnym atutem peruk syntetycznych jest ich różnorodność. Wśród dostępnych w dobrych salonach modeli nie brakuje fryzur, które sprawdzą się podczas karnawałowej imprezy oraz stonowanych modeli, które można z powodzeniem założyć przed wyjściem do pracy czy na uczelnię, kiedy nie zdążymy umyć włosów.

Jak dbać o perukę ze sztucznych włosów?

Każda osoba mająca w swojej kolekcji sztuczną perukę powinna mieć świadomość, że tego typu wyroby nie mogą być poddawane działaniu wysokiej temperatury. Syntetyczny włos pozbawiony jest łuski pełniącej funkcję pancerzyka ochronnego. Kontakt z rozgrzanym powietrzem z suszarki, prostownicą czy lokówką z pewnością odbije się na kondycji pasm. Codzienna pielęgnacja sztucznych peruk ogranicza się do ich przeczesywania grzebieniem do syntetycznych włosów. Raz na jakiś czas (mniej więcej co dwa miesiące) należy starannie umyć włosy i podstawę z kurzu i innych zanieczyszczeń przy pomocy specjalnego szamponu.

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCFb3S0QhXWFRdjqw2olyoEg