Osoby, które chcą wymodelować swoje ciało, zlikwidować cellulit lub zwiększyć elastyczność skóry coraz częściej wybierają endermomasaż. Na czym polega ten zabieg? Jakie przynosi efekty? A przede wszystkim – komu jest zalecany? Oto odpowiedzi.
Czym jest endermomasaż?
Endermomasaż, zwany też masażem podciśnieniowym to zabieg, który łączy działanie masażu manualnego z podciśnieniem. Jest to nieinwazyjny i w pełni naturalny masaż ciała lub jego wybranej partii. Zwykle poddaje mu się obszary, na których widoczny jest cellulit, czyli okolice brzucha, pośladków i ud. Endermomasaż wykonuje się przy użyciu oliwki lub w kombinezonie do endermologii, w zależności od potrzeb skóry pacjenta. W czasie jego wykonywania dochodzi do pobudzenia przepływu krwi, dotlenienia komórek, zmniejszenia objętości tłuszczu oraz wydalenia nagromadzonych toksyn. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu – wyraźna redukcja cellulitu, zmniejszenie obrzęków, bardziej elastyczna skóra oraz wymodelowana i smuklejsza sylwetka. Po kilku zabiegach efekty są jeszcze bardziej wyraźne i utrzymują się o wiele dłużej. Dzieje się tak wskutek pobudzenia metabolizmu i silnego działania oczyszczającego.
Nowoczesna technologia dostarcza nam jednak rozwiązania, które definiują endermomasaż na nowo. Za sprawą urządzenia THERMOLOGIE zabieg ten wykonywany jest z wykorzystaniem energii cieplnej, podciśnienia oraz światła LED z elementami refleksologii. To niespotykane połączenie zostało zainspirowane azjatyckimi rytuałami pielęgnacyjnymi. Podobnie jak w przypadku zwykłego zabiegu terapia polega na masowaniu całego ciała poprzez określone ruchy za pomocą ergonomicznych głowic emitujących ciepło i zasysających skórę (vacum). W przypadku THERMOLOGIE dodatkowo stosowane jest światło led, które ujędrnia skórę, przywracając jej właściwe napięcie i zdrową kondycję. Podczas zabiegu stosuje się również wysoką temperaturę, co sprawia, że w tkance poddanej zabiegowi rozszerzają się naczynia krwionośne. Dzięki temu więcej tlenu i składników odżywczych dociera do opracowywanych tkanek, zwiększa się przepuszczalność naczyń włosowatych, żył i krążenia limfatycznego. Kombinacja metod stosowanych przez THERMOLOGIE zwiększa efektywność zabiegu na poziomie drenażu limfatycznego, odżywienia i ujędrnienia skóry.
Dla kogo endermomasaż?
Endermomasaż to zabieg, który polecany jest przede wszystkim tym osobom, które z jakiegoś powodu są niezadowolone ze swojej sylwetki. Przyczyną może być brak jędrności skóry lub odpowiedniego wymodelowania ciała. Dla innych może to być nadmiar kilogramów lub nagromadzony cellulit. Endermomasaż sprawdzi się równie dobrze w przypadkach gdy potrzebna jest poprawa krążenia czy likwidacja obrzęków. Widać więc, że lista wskazań do zabiegu jest dość długa. Należą do niej: otyłość, cellulit, zmarszczki, rozstępy, blizny, niewydolność żylna, zastoje limfy, rozmaite stany pourazowe oraz zmiany reumatyczne. W każdym z tych przypadków endermomasaż jest szczególnie zalecany, a przy tym wyjątkowo skuteczny.
Zabieg ten zalecany jest również osobom, które zwyczajnie szukają akceptacji własnego ciała. Podczas endermomasażu z organizmu usuwane są toksyny, poprawia się wygląd skóry, przyspiesza metabolizm, a komórki skóry zostają dotlenione. Skutkiem tych procesów jest poprawa samopoczucia. Nie bez znaczenia jest, że endermomasaż to zabieg bezpieczny, dlatego polecanym w zdecydowanej większości przypadków. Idealnie odpowiada na potrzeby osób poszukujących nieinwazyjnych oraz naturalnych metod pielęgnacji i leczenia ciała.
- Implanty zębowe w Olsztynie – dlaczego warto zainwestować w długotrwałe rozwiązania? - 4 października 2024
- Medycyna Estetyczna w Szczecinie: Piękno, Zdrowie i Harmonia - 19 lutego 2024
- Suplementy Diety: Kompleksowe Wsparcie dla Twojego Zdrowia - 26 stycznia 2024