Dieta wspomagająca wzrok wg świętej Hildegardy

W sytuacji wystąpienia problemów zdrowotnych naturalnym jest udawanie się do lekarza. A przecież nie zawsze jest to konieczne, ponieważ na wiele dolegliwości, doskonale sprawdzają się metody naturalne znane od setek lat. Idealnym tego przykładem jest medycyna św. Hildegardy, która, choć popadła w zapomnienie na całe stulecia, to jednak obecnie jest na nowo odkrywana i cieszy się ogromną popularnością np. we wspomaganiu schorzeń oczu. Jak to wygląda w szczegółach?

Kluczowa jest diagnoza

Jeśli chcemy wspomagać leczenie oczu przy pomocy metod św. Hildegardy, najważniejsze jest dokonanie diagnozy poprzez określenie odpowiedniego typu oczu. Medycyna św. Hildegardy mówi, że występuje u ludzi 5 rodzajów oczu, które cierpią na charakterystyczne dla siebie schorzenia, a także wymagają stosowania odpowiedniego rodzaju leczenia. A dzięki zastosowaniu odpowiednich metod terapii, usunąć można właściwie wszystkie najpopularniejsze dolegliwości związane ze wzrokiem, takie jak zapalenie spojówek, osłabienie widzenia, czy też nawet początki jaskry i zaćmy.

 

Terapia wynikająca z koloru posiadanych oczu

Św. Hildegarda twierdzi, że ludzie posiadać mogą oczy takie jak niebieskie, ogniste, zielone, brązowe i różnobarwne. Każdy z tych rodzajów oczu może cierpieć na nieco inne dolegliwości, które potrzebować będą nieco innej terapii. Jak to więc przedstawia się w szczegółach?

Oczy niebieskie wrażliwe są przede wszystkim na to, co wynika z pogody. Zbyt duże zimno, ciepło lub mgła. Jeśli u osób z takim oczami pojawią się problemy, powinna ona sięgnąć przede wszystkim po koper włoski np. w postaci herbaty.

Osoba o oczach ognistych to taka, która posiada wyraźny pierścień wokoło źrenicy. Jest to osoba nadzwyczajnie narażona na zanieczyszczenie środowiska, a jej najlepszym środkiem leczniczym będzie wino z fiołków, róży i kopru włoskiego.

Ktoś, kto ma oczy zielone, jest osobą bardzo rzadko spotykaną, ponieważ takie oczy nie występują zbyt często. Z uwagi na swoją wyjątkowość, osoby te muszą stosować równie wyjątkowe terapie najlepiej w postaci kompresów z kopru włoskiego.

Podobnie sprawa się ma z osobami o oczach różnobarwnych, dla których najlepszym leczeniem będzie wino cynkowe.

Szczególnymi oczami wg świętej Hildegardy są oczy brązowe, które charakteryzują się najmniejszą wrażliwością na choroby i cieszyć się będą najdłużej dobrą jakością widzenia. Gdyby jednak coś złego się zaczęto z nim dziać, powinno się stosować do ich leczenia miód z rutą zwyczajną i winem.

Artykuł przygotowany przez Polskie Towarzystwo Przyjaciół św. Hildegardy www.hildegarda.edu.pl